HDC Ankara | Yanık Saç Derisi İçin Protez Saç Çözümleri
263
post-template-default,single,single-post,postid-263,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Yanık Saç Derisi İçin Protez Saç Çözümleri

Yanık Saç Derisi İçin Protez Saç Çözümleri

Yanıklar Nasıl Oluşur?

Vücuttaki yanıklar, sıcak sıvı dökülmesinden, alevden, elektrikten, kimyasallardan ve radyasyondan kaynaklanabilmektedir. Ülkemizde en fazla karşılaşılan yanık türü sıcak sıvı dökülmesinden kaynaklanan haşlanma yanıklarıdır.

Yanıkların Cilde Etkisi Nedir?

Yanıklar pratikte yüzeysel ve derin yanıklar olmak üzere ikiye ayrılır. Yüzeysel yanıkları cildin şekil ve yapısında çok büyük değişikliği yol açmaz. Ciltte deformasyona ve büyük tahribata sebep olan yanıklar ise derin yanıklardır.

Ciltte meydana gelen tahribatlar cildin yapısını bozmakta ve kıl köklerinin zarar görmesine hatta kıl köklerinin ölmesine neden olmaktadır. Ayrıca yanık cildin şeklinde de bozulmalara izlere sebep olabilmektedir.

Yanıklarda Protez Saç Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Özellikle saçlı deride meydana gelen derin yanıklar kıl köklerini öldürerek orada açık bir alan oluşmasına neden olur. İnsanların yanık şekilde görünen ciltleri onları hem mutsuz etmekte hemde bu konu ile ilgili yaşadığı kötü günleri anımsatmaktadır. Bu da kişinin ruh sağlığını olumsuz etkiler ve yaşam kalitesini bozar. Özellikle küçük yaşlarda yaşanan bu şekilde bir sorun çocuğun gelişimini olumsuz etkilemekte ve çevresi tarafından dışlanmasına sebep olabilmektedir.

HDC olarak meydana gelen derin ve saç köklerini yok eden yanıklarda protez saç ile çözümler sunuyoruz. Doğal görünüme sahip protez saçlar ile saç sorununuzu çözüyoruz. Yanık sorununu yaşadığınız saçlı deride bölgesel yada kafanın tamamına protez saç uygulanabilmektedir. Yanık sonucu deforme olan cilt yapısı bozulmakta ve bazen düzgünlüğünü kaybedebilmektedir. Bu tür durumlarda da protez saç uygulanabilmektedir. Kişi özel olarak tasarlanan protez saçlar bu sorunu ortadan kaldırıyoruz ve doğal görünmesini sağlıyoruz.