HDC Ankara | Erkeklerde Saç Dökülmesi
248
post-template-default,single,single-post,postid-248,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç erkeklerin görünümünün en önemli parçalarından biridir. Kişinin tarzı ve imajı üzerinde çok büyük etkiye sahip olan saçta da diğer organlarımız gibi sorunlar meydana gelebilir. Saç sorunlarından en büyüğü saç kaybıdır. Saç dökülmesi sorunu bir süreçtir. Ve sürecin son aşaması saçların tamamen kaybı şeklindedir. Saç sorunu, dökülme aşamasında anliz edilerek sorunu tespit edilir ve gerekli doğru müdahale yapılabilirse durdurulabilir yada ertelenebilir. HDC olarak saç sorununun her aşamasında müdahale edebileceğimiz ürün ve hizmetlere sahibiz. Bu sayede bize danışanlara öncelikle saç ve saç derisi analizi yaparak saç kayıplarının durumu ve sorun hakkında bilgi sahibi olarak gerekli çözümleri sunmaktayız.

Saç dökülmesi her ne kadar ilerleyen yaşlarda görülse de erken yaşlarda da görülebilmektedir. Erkeklerde saç dökülmesi sorunu oldukça yaygın bir sorundur.

Erkeklerde yaşanan saç dökülmesine neden olan başlıca sebepler;

Genetik faktörler; saç dökülmesi sorununu anne ve babanın soy ağacında bulunan akrabalarından alınmasıdır.

Kullanılan yanlış ürünler; kullandığınız yanlış kozmetik ürünleri saçınızı ve saç derinizi tahrip edebilir. Bu da saç dökülmesine ve saç deriniz ile ilgili ciddi sorunlara yol açabilir.

Yanlış beslenme; saçın sağlıklı olması için gerekli mineral ve vitaminlerin yeterli ve dengeli alınmaması durumunda saçlarda sorunlar meydana gelebilmektedir.

Rahatsızlıklar; Seboreik Dermatit, alopesi gibi rahatsızlıklar yada kemoterapi, radyoterapi gibi süreçler saçlarınızın kaybına yol açabilmektedir.

Stres ve travmalar; bu ani duygu değişimleri de saç kayıplarına neden olabilmektedir.

Erkeklerde saç dökülmesine neden olan en önemli etmen genetik faktörlerdir. Erkeklerde genetik olan saç dökülmesinde şakaklar ve tepe bölgesinde saç dökülmesi yaşanmaktadır. Bu yüzden bu şekilde olan saç kaybına erkek tipi saç dökülmesi denilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesi belirli aşamalar halinde ilerlemektedir. İlk aşamalarda önlem alarak dökülmeleri durdurabilir yada azaltabilirsiniz. Önlem alınmaması durumunda ise kalıcı saç kayıpları yaşanabilmektedir. Erkeklerde saç dökülme aşamalarını aşağıda görebilirsiniz.

Saç dökülmesi sorunu kalıcı hale geldiğinde ise yani saçlar kurtarılamayacak aşamaya geldiğinde en etkili ve kesin yöntem protez saçtır. Protez saç gerçek insan saçından oluşan, doğal görünen, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Protez saç sistemi sayesinde ağrısız, sızısız, beklemeden hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz. saç kaybı kişi de özgüven eksikliğinden psikolojik sorunlara kadar bir çok olumsuz etki bırakabilmektedir. Saç kaybının kişi üzerindeki olumsuz etkilerinden kurtulmanın en doğal yolu protez saçtır.